"W życiu miałem wielu przyjaciół i nieprzyjaciół,
lecz przyjacielem bez zdrady była mi zawsze książka"
                                                                                                        Gustaw Morcinek

Biblioteka szkolna zaprasza:
od wtorku do piątku w godzinach 8.00- 14.45, poniedziałek - praca wewnętrzna

Tu miło spędzamy czas. Można znaleźć ciekawe książki i czasopisma, odrobić lekcje, skorzystać z Internetowego Centrum Informacji Multimedialnej, które nasza szkoła otrzymała z projektów Europejskiego Funduszu Społecznego. Tu redagujemy gazetkę szkolną, tu działa też Klub Przyjaciół Bilblioteki.

Regulamin biblioteki szkolnej

Pasowanie na czytelnika - październik 2016r.

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych 2016

Konkurs "Wiem, bo czytam"

zobacz zdjęcia w galerii foto

W październiku obchodziliśmy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. W 2016 roku przebiegał pod hasłem „Książka to dopiero początek…”
W związku z tym w bibliotece szkolnej odbyła się trzecia edycja konkursu dla uczniów klas IV-VI pt. „Wiem, bo czytam”.
Najlepsi okazali się: Klaudia Paradowska z kl. VIb, Zuzia Szaruga z kl. VIb i Zachariasz Strojek z kl. Vb.
Zwycięzcom Gratulujemy.

Czy warto pomagać?

W październiku i listopadzie uczniowie klas II i III wzięli udział w zajęciach inspirowanych książką Wioletty Piaseckiej pt. ”Sześć życzeń Natalki”. Po wysłuchaniu baśni o niewidomej dziewczynce rozmawialiśmy o życiu ludzi niewidomych. Dzieci zapoznały się z pismem Braille’a, rozpoznawały przedmioty na podstawie dotyku i dźwięku. Dzięki zajęciom uczniowie mogli uświadomić sobie, że człowiek jest szczęśliwy wtedy, kiedy może pomóc innym.

Zerówki w bibliotece

• Pierwsza wizyta

W I półroczu dzieci z oddziałów zerowych  były częstymi gośćmi w królestwie książek. Podczas pierwszej wizyty maluszki poznały pomieszczenia biblioteki, zasady wypożyczania książek oraz bawiły się wykorzystując wiersze Juliana Tuwima. Na zakończenie otrzymały pamiątkowe zakładki przygotowane specjalnie z tej okazji.

• Światowy Dzień Pluszowego Misia

W dniach 22.11.2016 - 30.11.2016 r. w bibliotece szkolnej obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji dzieci z zerówek uczestniczyły w zajęciach literackich, podczas których rozmawialiśmy o misiach – bohaterach różnych książek, czytaliśmy bajki, rozwiązywaliśmy zagadki.

• Pierwsza książka

Nawyk czytania należy kształtować od najmłodszych lat. Dzieci, którym czytano mają większą wiedzę, lepiej radzą sobie w życiu i w szkole. Pierwsza, samodzielnie wybrana w szkolnej bibliotece książka sprawiła dużą radość małym czytelnikom.

• Czytamy książki o zwierzętach

W lutym dzieci z oddziałów zerowych wzięły udział w zajęciach, podczas których czytaliśmy książkę o słoniu, który wysiedział jajko oraz rozwiązywaliśmy zagadki o zwierzętach.

W październiku 2015 roku wzięliśmy udział w konkursie organizowanym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, w ramach którego nagraliśmy m.in. film pt. "Mania czytania"

Mania czytania

Światowy Dzień Pluszowego Misia

W dniach 25.11.2014 - 27.11.2014 r. w bibliotece szkolnej obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji dzieci z zerówek uczestniczyły w zajęciach literackich, podczas których rozmawialiśmy o misiach – bohaterach różnych książek, czytaliśmy bajki, rozwiązywaliśmy zagadki.   Odwiedź galerię foto

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych 2014

W październiku obchodzimy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. W 2014 roku przebiegał on pod hasłem „Kto czyta książki, ten żyje podwójnie”.
W związku z tym biblioteka szkolna ogłosiła konkurs dla uczniów klas IV-VI pt. „Wiem, bo czytam”.
Klasy 0-III uczestniczyły w „Spotkaniach z bajką”

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych - październik 2013r.

Biblioteka szkolna zaprasza