W  dniach od 17 - 21 lutego w Szkole Podstawowej nr 3 im. Jana Brzechwy odbędzie się II Festiwal Nauki i Eksperymentu tym razem o tematyce astronomicznej “Kosmiczna Trójka”. Uczniów naszej szkoły czeka moc naukowych wrażeń. Będziemy gościli astronomów, Ambasadora ESERO, pasjonatów astronomii, inżynierów w dziedzinie robotyki. Przyjadą do nas goście z Niepołomic koło Krakowa, Warszawy, Rybnika na Śląsku, Lublina. Swoją pasją fotograficzną z dziedziny astrofizyki podzieli się z uczniami p. Kamila Osiak. Do współpracy zaprosiliśmy również Polskie Towarzystwo Miłośników Astronomii oddział Puławy. Razem chcemy zorganizować wieczorne obserwacje nieba i zaprosić uczniów, rodziców, mieszkańców Puław do wspólnego eksplorowania sfery niebieskiej.  A będzie się na nim działo. Oczywiście wszystko zależy od pogody. Mamy też już swój szkolny teleskop - premiera we wtorek.
     Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Brzechwy nie będą biernymi odbiorcami. Od kilku tygodni przygotowują się do wydarzenia o tematyce kosmicznej i astronomicznej, pogłębiają wiedzę na temat kosmosu, Układu Słonecznego, konstruują rakiety, tworzą prezentacje multimedialne, plakaty, makiety, wyobrażają sobie życie na Księżycu. Biorą udział w konkursach plastycznych, multimedialnych, konstruktorskich. Rodzice również aktywnie włączyli się w nasze działania, wykonali stacje naukowe, które będą służyły uczniom do indywidualnego eksperymentowania. Powstaje nasza baza naukowa – szkolna Minifenomenta. Nie zabraknie też wspaniałych dzieł konstruktorskich wykonanych przez uczniów (z dużym wsparciem Rodziców), które uczą i bawią wykorzystując prawa fizyki. Więcej informacji w załączonym programie. Zapraszamy - Plakat

- program festiwalu,
- regulamin konkursu plastycznego "Odkrywamy Wszechświat  - Baza Księżycowa”,
- regulamin konkursu konstruktorskiego "Rakietą w Kosmos"