0
1
2
3

I Festiwal Nauki i Eksperymentu

    W  dniach od 3 - 4 czerwca w Szkole Podstawowej nr 3 im. Jana Brzechwy odbędzie się I Festiwal Nauki i Eksperymentu. Uczniów naszej szkoły czeka moc wrażeń. Będziemy gościli  NAUKOBUS -  inte-raktywną wystawę z Centrum Nauki Kopernik. Wystawa zawiera osiemnaście eksponatów, które pozwalają na przeprowadzenie prostych i ciekawych doświadczeń pokazujących, że nauka może iść w parze z zabawą.
     Wizyta trwa 2 dni. W tym czasie eksponaty są rozstawione w szkole, a uczniowie, mogą z nich ko-rzystać przez 8 godzin dziennie pod okiem edukatorów, którzy objaśnią działanie eksponatów i pomogą zrozumieć prezentowane zjawiska z dziedziny fizyki, biologii i matematyki. Ekspozycja czynna będzie 3 czerwca od godziny 9.00 do 17.00 i 4 czerwca od godziny 9.00 do 14.00.
     Od 24 maja do 7 czerwca na szkolnych korytarzach pojawią się stacje naukowe do samodzielnego przeprowadzania doświadczeń i eksperymentów, tzw. „Minifenomenta”, która przyjedzie do nas z Poli-techniki Łódzkiej.
     Pani Kamila Osiak, fotograf z pasją, zaprezentuje autorską wystawę fotografii z dziedziny astronomii i zjawisk optycznych występujących w przyrodzie oraz poprowadzi warsztaty z astrofotografii  i obserwacje nieba przez teleskop.
      Uczniowie klas VII i VIII pokażą swoje konstruktorskie dzieła, których działanie opiera się na prawach i zasadach z fizyki, Klub Młodych Odkrywców „Niutonki” z klasy IV przedstawi  ciekawe do-świadczenia.
    Interesujące zajęcia z wykorzystaniem detekcji i termowizji w ochronie przeciwpożarowej zrealizują panowie strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej.
Nie zabraknie również prezentacji naukowych w wykonaniu uczniów, zabaw z kodowaniem, gier planszowych  i sztuki origami.
                                                                                                                                                     Urszula Zdrodowska

 Program Festiwalu Nauki i Eksperymentu                
  fotorelacja z I Festiwalu Nauki I Eksperymentu
     

 

I Festiwal Nauki i Eksperymentu