0
1
2
3

Joanna Papuzińska w naszej szkole

W poniedziałek 13 listopada w naszej szkole gościła znana autorka książek dla dzieci, laureatka licznych nagród, w tym m.in. przyznawanego przez dzieci Orderu Uśmiechu, profesor nauk humanistycznych Pani Joanna Papuzińska. Spotkanie z pisarką zorganizowane przez bibliotekę szkolną poprzedzone było czytaniem książek jej autorstwa w klasach i w bibliotece.
Nawiązując do patrona szkoły Pani Papuzińska wspominała spotkanie autorskie z Janem Brzechwą, w którym uczestniczyła jako trzynastoletnia dziewczynka. Otrzymała wówczas od poety książkę jego autorstwa z dedykacją, w której nazwał Ją małą poetką, jako że już wtedy pisała wiersze.
Odpowiadała też na liczne pytania zgromadzonych uczniów. Najwięcej było związanych z książką „Asiunia”, która cieszy się największą popularnością wśród najmłodszych uczniów szkoły. Nie zabrakło też pytań dotyczących warsztatu twórczego pisarki. Na zakończenie uczniowie mieli możliwość otrzymania pamiątkowych autografów. Spotkanie dostarczyło wiele emocji zarówno uczniom, nauczycielom, jak i samej pisarce. Po spotkaniu autorka książek zrobiła naszej szkole miłą niespodziankę przysyłając kopię dedykacji otrzymanej od Jana Brzechwy.

Joanna Papuzińska w naszej szkole