0
1
2
3

Książkowa Lista Przebojów

W dniach 11-16 listopada 2017 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w niecodziennych wyborach. W ich wyniku powstał ranking najfajniejszych zdaniem uczniów, książek oraz ulubionych autorów. Uczniowie wrzucali swoje głosy do przenośnej urny lub przychodzili do biblioteki. W klasach I – III oddano 152 głosy, w klasach IV – VII 186 głosów.
Po skrupulatnym podliczeniu wyników najciekawsze wśród młodszych dzieci okazały się książki: „Dzieci z Bullerbyn”, „Asiunia”, a także seria książek o podróżach Neli. Ulubieni autorzy to oczywiście Astrid Lingren, goszcząca niedawno w naszej szkole Joanna Papuzińska oraz Nela Mała Reporterka. Wśród starszych uczniów zwyciężyły lektury: „Hobbit”, „Mikołajek” i książka z serii „Opowieści z Narnii” pt. „Lew, czarownica i stara szafa”. Ich autorzy to John Ronald Reuel Tolkien, Rene Gościnny i Jan Jaques Sempe oraz C.S. Lewis.
Mamy nadzieję, że nasza szkolna „Książkowa Lista Przebojów” będzie inspiracją dla młodych czytelników i zachęci do sięgnięcia po wymienione pozycje.

 

Książkowa Lista Przebojów