0
1
2
3

Współpraca z Powiatową Komendą Policji w Puławach

    Nasza szkoła we współpracy z Powiatową Komendą Policji w Puławach uczestniczy w projekcie dotyczącym bezpieczeństwa w sieci. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 z klas III – VI od początku lutego biorą udział w spotkaniach z przedstawicielami Policji. Tematyką zajęć są głównie problemy cyberprzemocy, demoralizacji i odpowiedzialności prawnej nieletnich. Spotkania z uczniami klas trzecich miały miejsce w budynku naszej szkoły, natomiast w klasach starszych – ze względu na sytuację epidemiczną – odbywają się wciąż za pośrednictwem internetu.
     To właśnie świat sieci internetowej jest bardzo interesujący dla młodego człowieka. Przedstawiciele Policji, zajmujący się problematyką osób nieletnich, zapoznali uczniów ze szkodliwymi dla nich treściami oraz cyberprzemocą, jaka pojawia się w wirtualnym świecie. Przestrzegali najmłodszych m.in. przed zbyt wczesnym korzystaniem z portali społecznościowych czy też korzystania ze stron, które mogą prowadzić do bezprawnego pobrania pieniędzy z kont bankowych rodziców. Uczniowie klas trzecich zadawali mnóstwo pytań i opowiadali na temat swoich doświadczeń związanych z korzystaniem z internetu.
     Tematem przewodnim prowadzonych przez funkcjonariuszy wirtualnych lekcji jest przestępczość w sieci internetowej. Przedstawiciele Policji wskazują uczniom niebezpieczeństwa, które czyhają na nich w internecie, m.in. portalach społecznościowych, które mają swoje ograniczenia wiekowe. Jednocześnie dają wskazówki, jak umiejętnie poruszać się po sieci oraz jak postępować, aby nie stać się ofiarą, a także nie łamać prawa. Ponadto policjanci, prowadzący zajęcia, tłumaczą czym jest demoralizacja oraz czyn karalny, kiedy nieletni może odpowiadać prawnie za swoje czyny i co może spotkać osobę, która nie stosuje się do przyjętych w społeczeństwie norm oraz łamie obowiązujące przepisy prawa.
Informacje przekazane przez przedstawicieli Powiatowej Komendy Policji w Puławach są niezmiernie ważne dla bezpieczeństwa młodych ludzi.

 

Współpraca z Powiatową Komendą Policji w Puławach