0
1
2
3

       W czwartek drużyna z naszej szkoły, czyli Maja Kramek, Martyna Teodorowicz, Bartosz Woźniak (8b), Wiktor Szymański (8c), Zuzanna Janiczek, Paula Kaniewska (8d)  odwiedzi Centrum Nauki Kopernik, aby wziąć udział w uroczystej gali konkursu „Nauka dla Ciebie”!
Na wiosnę nasza szkoła zgłosiła się do udziału w konkursie „Nauka dla Ciebie” organizowanym przez Ministra Edukacji i Nauki oraz Centrum Nauki Kopernik. W tym roku zadaniem konkursowym było opisanie, wykonanie oraz zastosowanie w praktyce autorskiej pomocy edukacyjnej, wspierającej nauczanie w zakresie nauk przyrodniczych i ścisłych. Ciężka praca się opłaciła – drużyna znalazła się w gronie laureatów, uzyskując największą liczbę punktów. Temat naszego projektu „Neuron  z prądem” łączy biologię z fizyką.  Uczniowie przygotowując się do konkursu wielokrotnie łączyli się online z drużyną SP z Babina, brali udział we wspólnych lekcjach zdalnych dotyczących układu nerwowego i prądu elektrycznego, wzajemnie się poznawali i inspirowali do pracy projektowej. Pracę konkursową wykonali oczywiście stacjonarnie.
Na uroczystej gali nasza drużyna i szkoła otrzymają cenne nagrody. Dodatkowo, na jeden dzień prace konkursowe staną się eksponatami w przestrzeni wystaw Centrum Nauki Kopernik. Zostaną przedstawione zwiedzającym, którzy będą mogli je testować i zadawać pytania twórcom.
Zapraszamy do obejrzenia transmisji  z gali w dniu 14 października, w godzinach od 10.30-11.30
na Facebooku: https://fb.me/e/IIXCUN31  lub na YouTube:  https://youtu.be/dQsojaOjEpA
Urszula Zdrodowska

 

Jedziemy do Warszawy! Konkurs „Nauka dla Ciebie” został rozstrzygnięty!