Od września 2019 r. w naszej szkole realizowane są zajęcia pozalekcyjne Koło Młodego Dziennikarza. Podczas tych zajęć uczniowie mają możliwość poznania pracy dziennikarza oraz redagowania własnych tekstów.
Głównym zadaniem programu jest doskonalenie umiejętności posługiwania się pisaną formą języka.

Skład zespołu redakcyjnego:
Mikołaj Pudełko- klasa VIIB
Julia Krulikowska- klasa VIIB
Maciej Owczarzak- klasa VIIB
Kinga Capała - klasa VI A
Oliwia Kępka-  klasa VIA
Opiekun koła- mgr Anna Szmigiel

28 października uczniowie z Klubu Młodego Dziennikarza przeprowadzili wywiad z Panią  Danutą Nowaczek, która została wybrana na nowego dyrektora naszej szkoły. Rozmowa dotyczyła m.in. planów Pani Dyrektor związanych z przyszłością naszej placówki.

Wywiad z Panią Danutą Nowaczek, Dyrektorem Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Brzechwy w Puławach

W tym roku Polski Czerwony Krzyż obchodzi stulecie działalności. W związku z  tym wydarzeniem  nasi dziennikarze przeprowadzili wywiad z opiekunem szkolnego koła Polskiego Czerwonego  Krzyża, panią Anetą Sosik.

Wywiad z opiekunem szkolnego koła Polskiego Czerwonego  Krzyża, panią Anetą Sosik.

"Lekcja w kinie "
       Od kilku lat nasza szkoła bierze udział w  zajęciach zatytułowanych "Lekcja w kinie " organizowanych przez Centrum Edukacji Filmowej. Podczas lekcji uczniowie  zdobywają wiedzę na temat historii kina, gatunków filmowych, twórców filmów czy też tego, jak powstają filmy, natomiast po części lekcyjnej następuje projekcja filmu. Podczas ostatnich zajęć został zaprezentowany film pt. „Między nami kosmos”, a oto jego recenzja autorstwa Wiktorii Kozak, uczennicy klasy VII b.

Między nami kosmos
         ,,Między nami kosmos” to film fantastycznonaukowy wyprodukowany w USA. Został wyreżyserowany przez Petera Chelsoma. Premiera filmu odbyła się 1 lutego 2017 roku. Był on nominowany do nagrody Teen Choice w trzech kategoriach: ulubiony film fantastycznonaukowy, ulubiony aktor w filmie fantastycznonaukowym Asa Butterfiel, najbardziej wyczekiwana przez nastolatków aktorka Britt Robertson. Doskonały scenariusz powstał dzięki Allanowi Loebowi.
Akcja filmu dzieje się na dwóch planetach: na Ziemi i na Marsie w odległej przyszłości. Głównego bohatera, Gardnera Elliota, gra znakomity brytyjski aktor Asa Butterfield. Film opowiada o pierwszym chłopcu, który urodził się i mieszkał przez 16 lat na Marsie. W tym czasie poznał Tulsę - dziewczynę z Ziemi. Wiele czasu spędzał na szukaniu ojca. Bardzo chciał polecieć na planetę, na której on jest, i się z nim spotkać, ale z początku było to niemożliwe.
Moim zdaniem reżyser filmu ,, Między nami kosmos” wybrał aktorów odpowiednio do granych ról. Wśród aktorów wyróżnia się Asa, który bezbłędnie zagrał zagubionego chłopca na planecie, na której są zupełnie inne warunki życia niż na Marsie, na planecie z inną atmosferą i grawitacją. Na długo pozostanie w mojej pamięci scena, gdy bohater tańczył w deszczu, i wiele innych zabawnych chwil. Swoją grą  rozśmieszał, a także ciekawił widza. Szczególną uwagę zwracają też Britt Robertson oraz Carla Gugino.
Perfekcyjna i bogata scenografia to zasługa Kirka Petruccellego. Szczególnie spodobał mi się bardzo realistyczny wygląd Marsa. Doskonale swoją pracę wykonał Christoper Lawrence - kostiumolog. Wspaniałe, zapadające w pamięć zdjęcia wykonał Bary Pterson.
Na szóstkę spisał się twórca efektów specjalnych. Są one bardzo wiarygodne. Na uwagę zasługuje wybuch budynku, gdy Tulsa i Gardner wyskoczyli z samolotu.
Muzyka Andrew Lockingtona idealnie uzupełnia całość. Jest bardzo dyskretna, nie zwraca na siebie większej uwagi.
       Myślę, że ,,Między nami kosmos” jest filmem, który warto zobaczyć. Można spędzić miłe chwile i przeżywać emocje z Gardnerem i Tulsą. Choć na początku film ten wydawał mi się nudny, to po jakimś czasie stopniowo stawał się coraz ciekawszy. Aktorzy pokazali swój ogromny talent. Czy Gardnerowi udało się znaleźć ojca? Jak skończyła się jego przygoda na Ziemi? Zachęcam do obejrzenia! Naprawdę warto!

Koło Młodego Dziennikarza